Szczecin
shadow

UBEZPIECZENIE NNW

UBEZPIECZENIA  NNW    –   informacje ogólne

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (UBEZPIECZENIE NNW) nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jest to ubezpieczenie dobrowolne, które może zapewnić wsparcie finansowe w razie wypadku lub utraty zdrowia.

Każdy Rodzic decyduje indywidualnie czy ubezpieczać, gdzie, w jakim Towarzystwie Ubezpieczeniowym i jaki pakiet wybiera. Na naszej stronie przedstawiamy informacje z różnych Towarzystw, które złożyły w naszej szkole swoje oferty. Do Państwa należy wybór.

Z istotnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę to :

  1. Czy ubezpieczenie obejmuje pakiet SPORTOWY i w jakim zakresie. Dotyczy to zarówno dyscyplin sportu (np. boks, piłka nożna, narty, koszykówka itd.) , jak również typu zajęć jakie obejmuje ubezpieczenie (np. co w sytuacji kiedy nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w szkole, na treningu klubowym, poza nim, na wyjeździe szkolnym, klubowym, czy prywatnym). Każde z towarzystw ma inne zasady i obejmuje inne dyscypliny sportu. Każdy z Państwa musi wybrać odpowiedni ą ofertę dla siebie. Zachęcamy w tym przypadku do kontaktu z opiekunem Towarzystwa, który powinien udzielić szczegółowych informacji i wskazać odpowiednie zapisy w umowie.
  2. Data, w jakim obejmować będzie ubezpieczenie (głównie chodzi o datę zakończenia ubezpieczenia, tak aby nie przegapić kontynuacji ubezpieczenia w przyszłym roku).
  3. Dla porównania ofert warto jest porównać wybrane elementy następstw wypadku, np. zwichnięcie stawu skokowego – i porównać wg Tabeli Opłat Uszczerbków NNW w różnych Towarzystwach.

W razie pytań dot. szczegółów ubezpieczenia – prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z przedstawicielem Towarzystwa, kontakt podany na stronie szkoły w zakładce ubezpieczyciela.

Oferty na rok 2019/20

UNIQA

INTERRISK

AVIVA