Szczecin
shadow

CHARAKTERYSTYKA KLAS LOMS

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego znajduje się w Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Mazurskiej 40 W Szczecinie. LOMS to szkoła, która stwarza idealne warunki dla łączenia treningów sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych. Jest najlepszym miejscem do nauki dla sportowców ze Szczecina, województwa i Polski. Za wysoką jakość kształcenia ogólnego i sportowego odpowiada wykwalifikowana i przyjazna kadra nauczycielska i trenerska. Zawodnicy powołani na zgrupowania kadrowe, obozy,  mogą korzystać z dodatkowych konsultacji. Uczniowie - sportowcy, osiągający wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej, mogą realizować w naszej szkole indywidualny tok nauki. Celem funkcjonowania placówki jest zapewnienie optymalnych warunków do skutecznego łączenia nauki ze sportem poprzez: trwałe rozwijanie zainteresowań sportowych, prozdrowotnych i naukowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z uczniami - sportowcami gwarantujemy fachową opiekę pedagogiczną oraz trenerską. Kształcimy ucznia tak, aby osiągał jednocześnie wysokie wyniki w sporcie i nauce. Uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego są stypendystami Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Jednak największe sukcesy odnoszą na arenach sportowych. Są medalistami Mistrzostw Świata, Europy, kraju w różnych dyscyplinach, w pływaniu, pięściarstwie, piłce nożnej, wioślarstwie, kickboxingu, szermierce. Wygrywają wojewódzkie i krajowe turnieje w koszykówce.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Posiadamy sale wyposażone w tablice interaktywne, pracownie komputerowe, czytelnię multimedialną, komputerową pracownię chemiczną i fizyczną, nowocześnie wyposażoną pracownię językową, bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną, kompleks boisk OCSiR. W całym budynku jest dostęp do sieci WI-FI. Funkcjonuje także stołówka szkolna dająca uczniom możliwość spożywania śniadań i obiadów. Licealistom spoza Szczecina pomagamy w znalezieniu miejsc w internacie i zapewniamy kompleksowe żywienie ze zbilansowaną dietą dostosowaną do wieku sportowca. Rodzice mogą stale kontrolować postępy dzieci w nauce i obecności na zajęciach, posługując się bezpłatnym dziennikiem elektronicznym. Realizujemy projekt „Szafka dla ucznia”. Szkoła spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, posiada nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej oraz monitoring. 

Naszymi absolwentami są, np. Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk, Konrad Wasielewski, Hanna Zembrzuska, Halina Ptak, Filip Zaborowski, Marcin Kaczmarski, Agnieszka Podlecka.